Size bu yazımız da araç kiralaması ile alakalı genel olarak karşılaştığımız ve merak edilen soruları ve bu soruların cevaplarını paylaşacağız.

Azur Ren a Car ile araç kiralama nasıl Yapılır?

  • Aşağıdaki numaralardan Rezervasyon Merkezi’ni arayarak 09.00-19.00 saatleri arasında rezervasyon yaptırabilirsiniz.
  • ? +90 212 883 87 27
  • ? +90 532 419 32 27

İstanbul’da günlük araba kiraları ne kadar?

İstanbul içinde araç kiralarken çoğu kullanıcımız günlük ortalama ₺ 347 tl fiyata Hyundai yada Clio kiralık araçları tercih ediyor. Ford Focus, ikinci sırada yer alan en popüler kiralık araç modeli ve günlük kiralama fiyatı ortalama ₺ 400-600

Kredi kartım yok nasıl araç kiralarım?

Banka kartının kredi kartı yerine geçmediğini de özellikle hatırlatmak isteriz. Türkiye’de ikamet eden Türk vatandaşları yeterli limite sahip kredi kartı olmadan araç kiralayamazlar.

Banka kartıyla araç kiralanır mı?

Kredi kartsız araç kiralamak isteyen müşterilerimiz, aracı teslim alırken ödemeyi gerçekleştirebiliyor. Bu işlem sırasında kredi kartına herhangi bir bloke de konulmuyor. Böylelikle müşterilerimiz gönül rahatlığıyla araç kiralama yapabiliyor. Eğer istenirse kredi kartıyla da araç kiralama mümkün oluyor.

Kiralık Araba arızası kime aittir?

Kiralık araçlar arıza yaptığında, masrafları kasko şirketleri ödüyor. Yani araç kiralama şirketleri arıza durumlarında sizden herhangi bir masraf talep ediyor.

Araç kiralarken senet imzalanır mı?

Genellikle merdiven altı diye tabir edilen araç kiralama firmaları, araç kiralamak isteyen müşterilerine Rent A Car Sözleşmesi ile beraber boş senet de imzalatırlar. Araç kiralama şirketinin müşterisine boş senet imzalatmasının amacı genellikle, aracının Rent A Car kaskosunun olmamasıdır.

Kiralık aracı başkası kullanabilir mi?

Kiraladığınız aracı yalnızca sözleşme ve teslimat formunda belirtilen kişi/kişiler kullanabilir. Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi/kişilerce kullanılabilmesi ilave sürücü/sürücülere ait sürücü belgesi bilgilerinin kira sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi ve ek sürücü bedeli ödenmesi ile mümkündür.

Kiralık araçla başkası kaza yaparsa ne olur?

Örneğin sigorta, kasko, kaza ve vergi gibi ayrıcalıklar insanları araç kiralamaya yönlendiriyor. Kiralanan araçla kaza yapılması halinde ise burada önemli olan firmanın kurumsallığı oluyor. Yani sözleşmenizde her şey dahil olarak anlaşılmışsa bu durumda kaza yapsanız da tüm sorumluluk firmaya aittir.

Kiralık araç trafik cezasını kim öder?

Kesilen cezanın günü ve saati emniyet tarafından ceza makbuzu olarak rent a car firmasına tebliğ edilir ve rent a car firmasıda araç o tarih ve saatte kimde ise o kişiye bilgisini vererek ödemeye yönlendirir. Kiralık araçlarda yapılan trafik ihlallerinde cezaları sürücü öder.