Dünyada ve Türkiye’de ‘’0’’ araç üretimi ciddi anlamda düştü. Pek çok markada stokların da yeterli olmadığı görülüyor.

Günümüzde sıfır arabaların fiyatlarının birçok insanın ayırabileceği bütçelerinin üzerinde olması nedeniyle çoğu kişi 2. el araba satın almayı tercih ediyor. İstediğiniz özelliklerdeki ya da modeldeki sıfır araç sizi maddi açıdan zorlayacak ve ödemeleri yaparken sıkıntıya sokacak ise o modelin ikinci elini tercih etmeniz çok daha doğru bir karar olabilir.

Yeni bir araç almayı düşünüyorsanız, bunun için ne kadar bir bütçe ayırabileceğinizi belirledikten sonra kararlarınızı yönlendirmekte fayda var. Elinizdeki aracı satarak aracınızı yenileyecekseniz öncelikle satıştan ne kadar bir bütçe elde edeceğiniz oldukça önemli. Yeni almayı düşündüğünüz aracın modeli ya da özellikleri ikinci el bile olsa, satacağınız araçtan elde edeceğiniz paranın üstünde bir değere sahipse üzerine koymanız gereken tutarı da iyi hesaplamanız lazım. Ödeyemeyeceğiniz bir borcun altına girip zorluk yaşamanız ileriki dönemde keyfinizi kaçırabilir.

Bütçenizden ayıracağınız paranın sadece aldığınız araca gitmeyeceğini, trafik sigortası, kasko sigortası gibi yaptıracağınız sigortalara da bir bütçe ayırmanız gerekecektir. İkinci el araba alırken ileriki zamanlarda size çıkarabileceği bakım masraflarını ve parça değişimlerini dikkate almanızda fayda var.

Satın alınabilecek en uygun arabayı seçmek için mutlaka farklı modeller arasında karşılaştırma yapmanız gerekecek. Bunun için AzurMotors sahibinden.com’da yer alan araç modellerinin en ince detaylarıyla fotoğraflarını inceleyebilir, aklınıza takılan tümsoru ve görüşleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.